pomaga fokom

Dojazd do fokarium Stacji Morskiej

 

Wjeżdżając do Helu samochodem osobowym lub autobusem wycieczkowym  mijamy dworzec PKP. Na pierwszym skrzyżowaniu od dworca należy skręcić w lewo w ul. Przybyszewkiego, następnie ulicami Adm. Steyera i Kaszubską wykonać objazd do ulicy Wiejskiej. Następnie należy skręcić w prawo i ulicą  Wiejską dojechać do ulicy Morskiej. Na prawo od ulicy Morskiej (przy hali sportowej) znajduje się najbliższy fokarium parking. Od parkingu należy  przejść pieszo ulicą Morską do Bulwaru Nadmorskiego, następnie skręcić w prawo i idąc Bulwarem dojść do wejścia do fokarium. 

 

Natomiast osoby korzystające ze środków komunikacji publicznej dojdą od dworca PKP lub przystanku PKS do fokarium chodnikiem wzdłuż  ulic Dworcowej, Lipowej i Portowej. 

 

W okresie letnim można przybyć do Helu tramwajem wodnym (rejsy z Gdańska, Sopotu i Gdyni). Po zejściu na ląd wystarczy krótki spacer Bulwarem Nadmorskim.   

 

Obok bramki wejściowej do fokarium jest zamontowany automat do wymiany monet i banknotów na monety 2 - złotowe. Grupy zorganizowane  mogą poprosić o wystawienie faktury VAT . Wstęp bezpłatny zawsze mają dzieci do trzeciego roku życia, oraz jeden opiekun osoby na wózku.

<<< POWRÓT